بر اساس تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان آب و فاضلاب به این نتیجه رسیدند که برای دفع فاضلاب اعم از انسانی , محیطی یا حیوانی بایستی از سپتیک تانک استفاده کنند . چون سپتیک تانک تنها مخزنی است که میتواند با انبار کردن فاضلاب در خود باعث از بین رفتن جامدات معلق و در نتیجه خروج مایعی شفاف نسبت به فاضلاب اولیه ( پساب فاضلابی ) می گردد .

حال باید خاطر نشان کرد که سپتیک تانک می تواند از جنس بتنی، پلی اتیلن و یا فایبرگلاس باشد .

بطور متوسط میزان تولید سپتیک تانک در کشور بالغ بر 1000 دستگاه در روز است که این خود نشانگر افزایش صنعت تولید داخلی در کشور است .

سپتیک تانک بتنی یکی از ابتدایی ترین انواع سپتیک تانک  می باشد که عملکردی بسیار ساده دارد . بدین صورت که سپتیک تانک بصورت عمودی در زمین دفن میشود و محدودیت در حجم آن نیز وجود دارد . ( سپتیک تانک بتنی مابین 3 تا 10 مترمکعب در نوسان است . ) 

سپتیک تانک بتنی خیلی راحت در برابر فعالیت اسیدی میکروارگانیسم های فاضلابی آسیب پذیر باشد و دیواره این مخزن خورده شود .

حمل و جانمایی سپتیک تانک آجری ( نام دیگر سپتیک بتنی ) خیلی دشوار است . چون هم سنگین بوده و هم برای جانمایی بایستی خاک برداری زیادی در محل نصب سپتیک تانک انجام شود .

سپتیک تانک پلی اتیلن بهترین نوع سپتیک تانک است . قابلیت های زیادی برای این مخزن میتوان در نظر گرفت که بارزترین آن عمر اقتصادی سپتیک تانک پلی اتیلن است . بله مواد پلی اتیلن می توانند 100 سال در محیط دوام داشته و مقاومت داشته باشد و آسیب نبیند .

همچنین سپتیک تانک پلی اتیلن در برابر خاصیت اسیدی میکروبهای موجود در مخزن مقاوم بوده و به هیچ وه خورده و یا سوراخ نمی شود .

تنها مزیت سپتیک تانک بتنی در برابر سپتیک تانک  پلی اتیلن ، قیمت تمام شده مخزن است .

طبیعی است که مواد پلی اتیلن از کیسه های سیمان و یا بتن گرانتر است و این خود باعث ایجاد تفاوت قیمتی در تولیدات می شود .

متاسفانه بسیاری از تولیدکنندگان سپتیک تانک پلی اتیلن کارهای غیر اصول بازاری می کنند که قیمت تمام شده این نوع سپتیک تانک پایین بیاید .

یعنی اینکه از مواد اولیه دست دوم ( گرانول های دورریخته شده و غیر قابل مصرف ) ، ضایعات پلی اتیلنی و هرآنچه که از پلی اتیلن بایستی استفاده نشود و منهدم گردد را نیز در تولید سپتیک تانک لحاظ می کنند .

خب طبیعی است که ما باید سپتیک تانک را یعنوان مخزن تصفیه فاضلاب استفاده کنیم که حداقل ترین استاندارد های لازمه در کاربرد سپتیک تانک را نیز داشته باشد .

مثلا تحمل فشار ترافیکی در صورت استفاده از سپتیک تانک بصورت دفنی ، تحمل و استقامت در برابر خوردگی محیط اسیدی بوجودآمده توسط میکرو ارگانیسم های بی هوازی  و

در همین راستا بهترین شرکت تولید کننده سپتیک تانک در کشور ، شرکت ناب زیست ، شرکت سازآب و شرکت پایپ گستر هستند که هرکدام بعنوان تولید کننده ، سرآمد در عرصه صنعت تصفیه فاضلاب و تولید مخن با کیفیت نیز هستند .


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


Mihan Dev Brandon طراحی سایت لاراول در تهران Holly اشعار مداحی Vanessa Stacey فرکتال سیب سایت تفریحی و سرگرمی تاپ نازی ها Muharik